بازگشت مخلوقین خداوند به نقطه‌ی انسانیت
سه شنبه 30 اردیبهشت 1399 ساعت 02:00 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفر فاطمه ک | ( نظرات )

اسیستانت محترم نمایندگی میرداماد، همسفر سهیلا ،در باب دستور جلسه هفتگی (در استحکام پایه‌های مالی و علمی کنگره 60 من چه کرده‌ام؟)مقاله خود را این‌گونه شروع کردند: کنگره یک تشکیلات تحقیقاتی است،یعنی سیستمی است که قدم‌به‌قدم با تفکر پیش می‌رود،تحقیق و پژوهش می‌کند،آزمون‌وخطا دارد،تئوری و فرضیه ارائه می‌دهد و به‌طورکلی علم تولید می‌کند


حرکت در کنگره‌ی ۶۰ بر پایه‌ی ۳ محور می‌باشد:۱-منابع مالی  ۲-منابع علمی  ۳-نیروی متخصص

بنیان گزاری پایه‌ی مالی کنگره‌ی ۶۰،بیست‌وسه سال پیش به‌فرمان استاد سردار به بنیان کنگره تکلیف شد.استاد سردار معتقدند که باید بتوانیم تا بدانیم و ایشان به‌طور مکرر در صحبت‌های خودشان با آقای مهندس بر این مسئله تأکید داشتند که به امورات مالیه‌ی خود قوت بدهند.

با تفکر صحیح بنیان کنگره اساس پایه‌های مالی این سازمان بر این اصل استوار شد که کنگره منابع مالی خودش را از طریق کمک‌های داوطلبانه‌ی اعضا تأمین کند و از پتانسیل و ظرفیتی که در درون اعضای خود کنگره وجود دارد در این راستا استفاده کرده و وابسته به هیچ ارگان یا نهاد دیگری نباشد و بر مبنای همین اصل اموری مانند اجرای قانون یازدهم،ایجاد حساب‌های واریزی برای کمک به خرید زمین،تشکیل لژیون‌های سردار و ... به‌تدریج شکل گرفت تا چرخ کنگره با مدد الهی و با اتکا به حامیان مالی خود در حال چرخش باشد  و قطعاً با چنین تفکر و سیاستی ادامه‌دار نیز خواهد بود چراکه درزمینهٔ ی تأمین منابع مالی کاملاً مستقل می‌باشد.

و اما بنیان گزاری پایه ی علمی کنگره‌ی ۶۰ هم تکلیفی بود که بیست‌وسه سال پیش به‌فرمان استاد سیلور بر گردن بنیان کنگره نهاده شد و از ایشان خواسته شد که مطالب و تجربیات لحظه‌ای سفر و عبور از منطقه‌ی ۶۰ درجه زیر صفر را به نگارش درآورند و همچنین بشارت تحریر اولین مکتوب در چگونگی درمان واقعی اعتیاد نیز قبل از تشکیل کنگره به ایشان داده‌شده بود،کتاب عبور از منطقه‌ی ۶۰ درجه زیر صفر،کتابی که راهگشای بسیاری از انسان‌های دربند و خواستار ریزش نیروهای اهریمنی در قرن حاضر و قرون متمادی دیگر بوده،هست و خواهد بود.

درواقع از آغاز،شکل‌گیری هسته‌ی اولیه‌ی این ساختار بر پایه‌ی تفکری علمی بنیان گزاری شد.ساختاری که هدف آن تنها درمان اعتیاد نیست و هرگز به این هدف بسنده نکرده است!

کنگره یک تشکیلات تحقیقاتی است،یعنی سیستمی است که قدم‌به‌قدم با تفکر پیش می‌رود،تحقیق و پژوهش می‌کند،آزمون‌وخطا دارد،تئوری و فرضیه ارائه می‌دهد و به‌طورکلی علم تولید می‌کند.

هدف اساسی کنگره تولید علم و انتقال آن از طریق پرورش اساتید متخصص می‌باشد،کنگره کارش تولید علم است آن‌هم علمی که فقط نام علم را یدک نمی‌کشد و محدود به کتاب و دفتر نیست!

علم کنگره علمی است تجربه‌شده و حقیقی،سندی است بدون نقص،علمی است عملی و کاربردی که توانسته جان بسیاری از انسان‌های بی‌گناه را نجات دهد و از رنج انسان‌های بی‌شماری بکاهد و مرهمی باشد برای زخم‌های مزمن اعتیاد

علم کنگره فقط در حیطه‌ی درمان اعتیاد یا پیشگیری و مهار آن نیست،علم کنگره علم احیای انسان است در همه‌ی ابعاد وجودی‌اش،علمی که زنده را از مرده خارج می‌کند،علمی که انسان و پیچیدگی‌هایش را به او می‌شناساند،علمی که قوانین زندگی کردن را به انسان آموزش می‌دهد و او را به خداوند نزدیک می‌گرداند و باعث می‌شود که انسان نگاه بهتری به خودش و جهان هستی پیرامونش داشته باشد...

این علم روزبه‌روز درحال‌توسعه و گسترش است،تداوم نوشتارها و مکتوبات در کنگره‌ی ۶۰ بیانگر پویایی علم کنگره و روند رو به رشد آن دارد،گسترش متد بی‌نظیر درمان تدریجی(  DST )به جامعه‌ی پزشکی و مطرح‌شدن این متد در سطح بین‌المللی،انجام پایلوت‌های متعدد و گسترده،حضور دانشجویان و اساتید دانشگاه‌ها برای انجام پروژه‌های تحقیقاتی در کنگره‌ی ۶۰،آزمون‌های کمک راهنمایی در سطح گسترده،کارگاه‌های آموزشی حضوری و مجازی،آغاز نامه‌ها،مقالات،لژیون‌های آموزشی و... گواه بر این مدعاست که کنگره‌ی ۶۰ پایه‌ای علمی،تحقیقاتی و پژوهشی داشته و با تفکری دقیق و حساب‌شده پی‌ریزی و اداره می‌شود.

حال پرسش این است:"چه کسی یا چه کسانی باعث شده‌اند که پایه‌های مالی معلمی کنگره مستحکم باقی‌مانده و متزلزل نشود؟" آیا غیرازاین بوده که بنیان کنگره و اعضای آن در هر جایگاهی که بوده‌اند در راستای این هدف قدم برداشته‌اند و به سؤال"در استحکام پایه‌های مالی و علمی کنگره من چه کرده‌ام؟"پاسخ شفاف و روشنی داده‌اند؟

به‌راستی چگونه تفکری آنان را متوجه مسئولیتشان در قبال کنگره ساخته است؟!

آیا تفکر مادی و ماده‌پرستی می‌تواند منشأ چنین حرکتی باشد؟تفکر خود خواهانِ چه طور؟!

آیا انسانی که در چرخه‌ی یکنواخت زندگی اسیر باشد و مدام روزمرگی‌هایش را تکرار کرده و مثل اسب اعصاری دائم در یک دایره‌ی بسته حرکت کند،می‌تواند برای معرفت و شناخت ارزشی قائل باشد؟!آیا انسانی که نوع نگاهش به زندگی محدود به مادیات و لذات زودگذر دنیوی باشد ،می‌تواند معنای عشق و محبت را درک کند؟!می‌تواند برای علم،کسب آن یا انتقال آن به دیگران قدم‌های مفید و اثرگذاری بردارد؟

اما انسانی که نگاهش به زمین خاکی مانند یک گذرگاه باشد که فقط آمده تا با گذر کردن از عقبه‌های سخت آن آگاهی کسب کند،لحظه‌ای از کسب علم و دانش فرونمی‌گذارد چراکه می‌داند که او تنها صاحب اندیشه و افکار خود است،می‌داند اگر بمیرد قطعاً در جای دیگری بیدار می‌شود و دوباره به حیات خود ادامه خواهد داد،می‌داند که با مادیاتی که داشته بیدار نمی‌شود بلکه با خصوصیاتی بیدار می‌شود که نفسش کسب کرده،با همان اندازه عشق و محبت،با همان اندازه علم و دانش،با همان اندازه خصوصیات انسانی یا حیوانی،نه با همان اندازه مال،ثروت،مقام،دارایی،زیبایی،قدرت و...

با گنج های درونش بیدار می‌شود نه با گنج های بیرون،قطعاً چنین انسانی با چنین تفکراتی لحظه‌ای از آموزش و خدمت به دیگران  و عشق ورزیدن و کسب فضائل انسانی دست بر نخواهد داشت

سهم من در استحکام پایه‌های مالی و علمی کنگره،پرداختی است برای آنچه دریافت کرده‌ام و در این سیستم الهی وقتی این سهم را می‌پردازم بازهم دریافت دیگری دارم،چندین برابر،گویی دریافت‌های دریای بیکران کنگره برای من پایانی ندارد

برای من در کنگره بستری مهیاست،برای رشد و بالندگی‌ام،برای یافتن خودم،خود واقعی‌ام،همان خودی که سال‌هاست آن را گم‌کرده‌ام،در این بستر علمی را آموخته‌ام که می‌توانم به‌واسطه‌ی این دانش گران‌بها و انتقالش هم به خودم و هم به دیگران کمک کنم.سیستم کنگره‌ی ۶۰ یک سیستم الهی است که با مدد و الطاف بی‌پایان جلودار واقعی به‌پیش می‌رود و به کار خود ادامه می‌دهد چه من باشم چه من نباشم!!نور الهی کنگره‌ی ۶۰ در حال تابیدن به تک‌تک ماست ولیکن هرکدام از ما بر مبنای ظرفیت و شناخت خودمان این نور را دریافت می‌کنیم.

گاهی وقت‌ها احساس می‌کنم عظمت کنگره و عمل عظیمی که در آن انجام می‌شود برای من که در درون کنگره هستم پوشیده است،شاید برای من رهایی یک انسان دردمند از رنج بی‌شمار،از حقارت و نیشخند و استهزا عادی شده باشد،شاید برای من گرفتن گل رهایی صدها نفس تکراری شده باشد،همان گلی که با تمام گل‌های دنیا تفاوت دارد،همان گلی که برگ برگ آن حکایت رها شدن از یک دنیا واقعیت‌ها و حقیقت‌های تلخ و غم‌انگیز است،شاید همه تکراری شده باشند!!

چرا؟!!چون مثل ماهی در درون این اقیانوس بیکران، سخاوتمند و سرشار از نعمت شناورم و از مواهب آن بهره‌مند،بدون آن‌که متوجه باشم!!وقتی از این آبی زلال حیات‌بخش بیرون افتادم متوجه خواهم شد که کنگره برای من همه‌چیز بوده،هست و خواهد بود!

متوجه خواهم شد که همیشه و در هرلحظه از کنگره و آموزش‌های نابش دریافت داشته‌ام ...

ای‌کاش قدر بدانم،قدر بودن در کنگره را،قدر خدمت کردن در کنگره را،قدر بهره‌مندی از آموزش‌های ناب کنگره را،قدر علم الهی کنگره را

‌ای‌کاش هرلحظه از خود بپرسم اگر کنگره نبود،من الان کجا بودم؟!در کدام بیغوله سرگردان و پریشان؟!

قدردان بودن یعنی با تمام قوایم تا زمانی که توان دارم در جهت تحکیم پایه‌های مالی و علمی کنگره قدم بردارم نه برای این‌که به کنگره مدیون هستم بلکه برای عمل عظیمی که در این مکان مقدس انجام می‌شود،رهایی یک‌نفس و من شاید بتوانم با قدم‌های کوچکم به‌اندازه‌ی ذره‌ای در این عمل عظیم سهیم باشم.

قدردان بودن یعنی من در مورد مسئولیت خودم به‌عنوان عضوی از اعضای کنگره در تحقق آرمان بنیان کنگره یعنی تأسیس آکادمی کمی اندیشه کنم ،نه برای برآورده شدن آرزوی شخصی بنیان کنگره چراکه این آرزوی شخصی نیست؛ این‌یک اندیشه‌ی انسانی است برای بازگشت مخلوقین خداوند به نقطه‌ی انسانیت،اندیشه‌ای که ادامه‌دار است و همیشه جاودان و جاری خواهد بود.

و کلام آخر، "المنته لله که در میکده باز است". 

شکرگزار خداوند باشیم از این منتی که بر سر ما نهاده که بی می مستیم و بی شراب شوریده

با سپاس و احترام همسفر سهیلا

نویسنده و نگارنده: اسیستانت محترم همسفر  سهیلا

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مقالات،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
اعظم همسفر مهدی شنبه 3 خرداد 1399 11:40 ب.ظ
عرض ادب واحترام خدمت اسیسانت محترم خانم سهیلا بسیار عالی،
خداقوت خدمت مدیر وبلاگ کمک راهنمای عزیز خانم فاطمه
موفق،سربلند وپاینده باشید.
زهرا۰ب شنبه 3 خرداد 1399 03:29 ق.ظ
خداقوت خدمت اسیستانت ارجمند خانم سهیلا بسیار زیبا وعالی بود آموزش گرفتم
خداقوت خدمت مدیر وبلاگ کمک راهنمای گرامی خانم فاطمه که چراغ خاموش در سایت خدمت میکنند
محبوبه .ا جمعه 2 خرداد 1399 01:05 ب.ظ
خدا قوت خدمت اسیستانت محترم خانم سهیلای عزیز بسیار عالی بود تشکر
خدا قوت خدمت کمک راهنمای محترم خانم فاطمه عزیز مدیر محترم وبلاگ
همسفر زهرا مصلحی چهارشنبه 31 اردیبهشت 1399 03:31 ب.ظ
خدمت اسیستنت محترم خانم سهیلا خدا قوت عالی بود موفق و سربلند باشید
همسفرمژگان ازلژیون دوازدهم چهارشنبه 31 اردیبهشت 1399 10:56 ق.ظ
خداقوت میگم به اسیستانت محترم خانم سهیلاعزیز خیلی لذت بردم وخسته نباشیدمیگم به کمک راهنمای محترم خانم فاطمه عزیز
همسفر مرضیه پهلوانی چهارشنبه 31 اردیبهشت 1399 12:14 ق.ظ
عرض سپاس خدمت اسیستانت محترم مثل همیشه عالی بود خداقوت خدمت خانم فاطمه مدیر وبلاگ
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic