خداوند اصل، انتها و نهایت هر چیز است
چهارشنبه 24 اردیبهشت 1399 ساعت 08:11 ق.ظ | نوشته شده به دست اکرم باسره | ( نظرات )
یازدهمین جلسه از لژیون‌های مجازی همسفران کنگره؛ نمایندگی میرداماد،روز سه شنبه 23 اُردیبهشت 1399 در فضای مجازی و با مشارکت همسفران ساعت  17:30 آغاز به کار کرد. در ادامه خلاصه‌ای از عملکرد لژیون دهم با موضوع سی‌دی «وادی هفتم؛ بخش اول»


در سی دی حفره سیاه استاد سردار می فرمایند: "خداوند در تقدیر انسان، نقطه های سیاهی می گذارد که قرار دادن آن نقطه های سیاه دست تو نیست، اما تو می توانی آن نقاط را ادامه دهی و خطی به اوج یا به پایین ترین نقطه رسم کنی" یعنی خداوند گاهی اوقات بر مبنای تقدیری که ما در زندگی هایمان داریم یکسری نقاط سیاهی را می گذارد، حال این من هستم و این نقاط سیاهی که در زندگی قرار داده شده.


ابتدا استاد محترم از تعدادی از همسفران درخواست کردند که پیرامون دستور جلسه هفتگی " هفته راهنما" مشارکت کنند.

سخنان استاد، همسفر مریم:
این وادی هم می تواند در پیچیده ترین مسائل فلسفی به کاربرده شود و هم در ساده ترین مسائل زندگی روزمره. وادی ها قوانینی هستند که اگر ما این قوانین را بلد نباشیم در زندگی دچار مشکل می شویم. می دانیم که قوانین الهی مثل قوانین ریاضی، ثابت هستند، مثلا در ریاضی می گویم: دو دو تا، می شود چهار تا. همه جای دنیا این قانون ثابت است. پس این وادی ها را می توانیم در همه جای جهان به کار ببریم و در همه مسائل از آن استفاده کنیم.حالا چرا این وادی در مورد پیدا کردن راه است؟ چرا ما باید راه را پیدا کنیم؟ پیدا کردن راه چقدر اهمیت دارد؟
ضرب المثل هایی برای پاسخ به سوال هست که می گوید: پارچه را تا گَز نکردی، پاره نکن. اگر متر نکنی و حساب و کتاب نکنی، ممکن است پارچه کم یا زیاد بشود. اول چاه را بکن بعد مناره را بدزد. برای دزدیدن مناره ای که بلنده، اول باید چاه را کنده باشی تا پنهانش کنی. 
وادی هفتم می گوید: عقل باید با نیروهای خودش بعضی از مجهولات را کشف کند تا راه درست را نشانمان بدهد. پس پیدا کردن راه مسئله بسیار مهمی است.
حالا اگر راه را بلد نباشیم چه اتفاقاتی می افتد؟ به بیراهه می رویم. خیلی از انسانها راه را اشتباه رفتند و قربانی شدن و به نابودی کشیده شدند و زندگی و یا جونشون را از دست دادند. مثلا در مورد مسافران خودمان، نتوانستند راه درمان را پیدا کنند و رفتن به سمت سقوط آزاد، متادون درمانی و ... که حتی اعتیادشان بدتر شد و خیلی ها جان شان را از دست دادند.
برای لاغری، خیلی ها قرص مصرف کردن، عمل کوچک کردن روده انجام دادن و راههای دیگر، که این راهها انسان را به نابودی می کشاند.
انتخاب راه در همه سطوح وجود داره، انتخاب دوست، انتخاب همسر، رشته، محل زندگی. در تمام اینها باید تفکر مثبت داشته باشیم تا بهترین راه را پیدا کنیم. رمز و راز کشف حقیقت در دو چیز است: یافتن راه و آنچه برداشت می نماییم. معنای لغوی رمز، راز و کشف:
رمز: راز نهفته
راز: مطلب پوشیده و پنهان
کشف یعنی: آشکار ساختن و پیدا کردن
آقای امین در سی دی کج می فرمایند؛ به نظر می رسد که رمز یک مرحله از راز پنهان تر است. مثال: حروف هر زبانی، رمز است. برای یاد گرفتن زبان، اول حروف را یاد می گیریم، بعد کلمات و بعد جمله. حالا وقتی مطلبی می خوانیم، چیزی که از آن درک می کنیم می شود "راز" آن زبان.
آقای امین در سی دی کج می فرمایند؛ متد DST رمز این درمان کشف شده‌ی آقای مهندس است و بیماریهایی که با این روش درمان می شوند، راز هستند. معمولا چیزی که وجود دارد را کشف می کنند و برای بقیه ظاهر می کنند؛ مثل الکتریسیته که توسط نیوتون کشف شد.
حقیقت چیست؟ اصل و درستی و راستی. آن چیزی که بوده، هست و خواهد بود مثل؛ علم. کسانی که می توانند به علم و حقیقت دست پیدا کنن، انسانهای درستی هستند. هر چه انسان درستکارتر باشد، به علم و حقیقت بیشتری دست پیدا می کند.
پس برای رسیدن به حقیقت باید در راه راست حرکت کنیم.
پس رمز می شود پیدا کردن راه و راز، مسیری است که باید طی کنیم تا به حقیقت برسیم. مثال: صندوقی که قفل است، کلید می شود رمز، اقدامی که می کنیم برای باز کردن می شود راز و تا هر دو نباشند قفل باز نمی شه و به گنج نمی رسیم.
انسانها دو دسته اند:کم خردان و خردمندان
کم خردان، اول حرف می زنند و بعد فکر می کنند و پشیمان می شوند. یا مسیری را می روند و به بن بست می خورن و بعد فکر می کنند که چرا به بن بست رسیدم. تفکر ندارند و زود اقدام می کنند. همیشه در حال عذرخواهی هستن.
کم خردان از راه های کوتاه و ارزان استفاده می کنند و یا به جای تلاش کردن برای حل مسائل، به دیگران پول می دهند تا طلسم کنند یا انرژی درمانی می کنند. در صورتی که آقای مهندس فرمودند: با تفکر، تغذیه سالم، ورزش کردن می توانیم جسم سالمی داشته باشیم. اگر بی خوابی داریم باید دلیل و راه حلش را پیدا کنیم نه اینکه قرص بخوریم. این وادی به ما یاد می دهد که قبل از پیدا کردن راه و تعیین مسیر، حرکت نکنیم.


همسفر شادی: 
رمز و راز کشف حقیقت در دو چیز است یکی یافتن راه و دیگری آنچه برداشت می کنیم. راز یعنی مطلب پوشیده و رمز یعنی راز نهفته. کشف کردن هم یعنی پیدا کردن و حقیقت هم یعنی راستی، درستی، اصل و حق هر چیزی. این وادی می خواهد به ما آموزش بدهد که برای باز کردن هر دری باید کلید خودش را داشته باشیم و برای اینکه به هدف خودمان برسیم و در مسیر و راه درستی قرار بگیریم اول باید آن مطالب پوشیده و پنهان و رمز آن را بدانیم تا بتوانیم در مسیر درست قرار بگیریم و به هدف و حقیقت آن برسیم. باید بدانیم که قفل سازان زیادند ولی کلیدسازان کم هستند، یعنی کسانی که مشکل درست می کنند زیاد هستند و کسانی که مشکل را حل می کنند کم هستند.
همسفر فاطمه حاتمی:
در جایی از سی دی درباره افرادی که فالگیر یا رَمال هستند صحبت شد، این قسمت هم برای من خیلی جالب بود چون از اطرافیانم خیلی شنیدم که می گویند فلانی را جادو کردند، رَمال باید ببیند، یا سفره اش را باید بندازند. خودم شخصا اصلا به این چیزها اعتقاد ندارم ولی یک زمانی از ماشین من دزدی شده بود و من باید می رفتم به کلانتری تا آن بازپرس را ببینم، چون پرونده من زیر دست ایشان بود. هر روزی که می رفتم آن بازپرس نبود یا یک ساعت قبل از رفتنم او رفته بود. مادرم رفته بود پیش یک دعا نویس و دعایی گرفته بود تا مشکلم حل شود. اعتقادی نداشتم ولی دعا را در کیفم گذاشتم و رفتم به کلانتری ولی گفتند این بازپرس کلا از اینجا انتقالی گرفته و رفته جای دیگری و شما باید به آنجا بروی. وادی هفتم برای من بسیار زیبا و آموزنده بود.
همسفر سلیمه:
پیدا کردن راه خیلی مهم است. یک راه هست که ما را به سمت خوشبختی می برد و یک راه هم هست که ما را به نابودی می کشاند. ممکن است در راه اشتباهی که ما می رویم به دیگران هم آسیب وارد کنیم. در زندگی همیشه بر سر یک دو راهی قرار می گیریم که باید با تفکر درست راه را انتخاب کنیم. برای کشف حقیقت یا برای آشکار کردن اصل موضوعی که پنهان است، نیازمندیم که رمز آنرا پیدا کنیم. رمز می شود پیدا کردن راه یا مسیر حرکت و راز آن می شود آنچه برداشت می کنیم.


در پایان کمک راهنما همسفر اکرم فرمودند:
اولین سوالی که مطرح می شود این است که 1- حقیقت چیست که ما در پی آن هستیم؟ در وادی هم گفته شده که حقیقت اصل و انتهای هر چیز است. حالا حقیقت کل دنیا و هستی چیست؟ حقیقت زندگی منِ نوعی چیست؟ زمانی که می گوییم حقیقت کل دنیا و هستی چیست، قطعا به خداوند می رسیم. یعنی وقتی نگاه می کنیم متوجه می شویم که خداوند اصل، انتها و نهایت هر چیز است. هر چیزی که به خداوند ربط داشته باشد و رنگ و بوی خدایی داشته باشد می تواند حقیقت باشد. مثل کلام الله، کتابی که تا کنون کسی نتوانسته آن را تغییر بدهد. پس بزرگترین حقیقت هستی خداوند است و هر چیزی که غیر از آن باشد واقیعت است. واقعیت چیزی است که در حال حاضر وجود دارد و در حال حاضر اتفاق افتاده است. اما حقیقت زندگی منِ نوعی یا هرکدام از ما چیست؟ مثلا اعتیاد واقعیت تلخ است که در زندگی ما وجود داشته یا دارد. چیزی است که نمی شود از آن فرار یا پنهانش کرد، این می شود واقعیت. یا دردهایمان، مشکلاتمان، بیماریهای خودمان و اطرافیان همه واقعیت زندگی ما هستند. شاید این جمله را زیاد شنیده باشیم"درد شکافنده یک پوسته ی فهم انسان است" یعنی درحقیقت، دردها و رنج هایی که برایمان بوجود می آید، فهم ما را می شکافد، آنقدر می شکافد که ما به درونش برویم و به حقیقت وجودی خودمان برسیم. وقتی به حقیقت مسائل و اتفاقات زندگی پی ببریم کمتر درد و رنج می کشیم، کمتر گله و شکایت می کنیم و بیشتر شاکر خداوند می شویم. در سی دی حفره سیاه استاد سردار می فرمایند: "خداوند در تقدیر انسان، نقطه های سیاهی می گذارد که قرار دادن آن نقطه های سیاه دست تو نیست، اما تو می توانی آن نقاط را ادامه دهی و خطی به اوج یا به پایین ترین نقطه رسم کنی" یعنی خداوند گاهی اوقات بر مبنای تقدیری که ما در زندگی هایمان داریم یکسری نقاط سیاهی را می گذارد، حال این من هستم و این نقاط سیاهی که در زندگی قرار داده شده. مثل اعتیاد مسافرم، می توانم در کنار او خودم را به اوج برسانم و رشد کنم و به بالا بروم و یا به ذلت و خواری و سقوط برسم. نوع نگاه ما به مسائل و مشکلات تعیین می کند که آن مشکل، برای چه بوجود آمده است!؟ نگارنده: همسفر مریم و همسفر اکرم


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی مجازی همسفران،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مریم احمدی شنبه 27 اردیبهشت 1399 10:38 ق.ظ
خداوند اصل، انتها و نهایت هر چیز است. اکرم جان خیلی عالی بود، همین طور از رهجوهای خوبت تشکر می کنم که مشخصه این وادی را خوب عملی کردن، امیدوارم در تمام مراحل زندگی موفق و پیروز باشید.
محبوبه .ا پنجشنبه 25 اردیبهشت 1399 09:47 ب.ظ
خدا قوت خدمت کمک راهنمای محترم خانم اکرم عزیز و همسفران لژیون دهم عالی بود
زهرا۰ب چهارشنبه 24 اردیبهشت 1399 02:07 ب.ظ
خداقوت خدمت کمک راهنمای محترم خانم اکرم بسیار زیبا وآموزنده بود
خداقوت خدمت خانم مریم عزیز
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic