جایگاه کمک راهنمای یک آزمون عملی است
دوشنبه 22 اردیبهشت 1399 ساعت 08:52 ق.ظ | نوشته شده به دست اکرم باسره | ( نظرات )
به مناسبت هفته راهنما با چند نفر از کمک راهنمایان شعبه میرداماد گفتگوی صورت دادیم که توجه شما را به این گفتگو جلب می کنم:در حقیقت آرامش زمانی فرا می رسد که ما از وانمود کردن به غیر از آنچه هستیم دست برداریم. وقتی از ظرفیت‌های کامل درونی مان شناخت نداشته باشیم، اجازه دیدن این مواهب را از دست می‌دهیم. شناخت از خودم مهمترین گره زندگی من بود

سلام فرخ لقا هستم کمک راهنمای یک همسفر، آنتی ایکس مسافرم تریاک، حشیش، الکل و قرص بود. به یاری خداوند حدود شش سال است که رها شدیم.۱-خدمت درجایگاه کمک راهنمایی چه گره هایی از درون شما باز کرده؟ 
یکی ازکمک هایی که به من کرد این بود که به من یاد داد چگونه عشق و محبت درونی ام رابه دیگران انتقال بدهم بدون هیچ چشم داشتی از طرف مقابلم.این مهر و محبت در درون من بود ولی راه انتقال آن را نمی دانستم.خدمت در این جایگاه این راه درست را به من نشان داد.

۲-درکنگره گفته میشود که کمک راهنمایی ادامه پروسه درمان است.کمک راهنمایی چه کمکی به فرد میکند؟
درست است، من هم قبول دارم که ادامه درمان است.چون درسفر اول وحتی سفر دوم مافقط آموزش را دریافت میکردیم.جایگاه کمک راهنمایی این امکان را به ما داده که آنچه دریافت کرده ایم به کار ببریم و درعمل به توانایی خود پی ببریم.این جایگاه《یک آزمون عملی است》

۳-تفکر وبرداشت شما نسبت به جایگاه کمک راهنمایی چیست؟ 
من این جایگاه بسیار دوست داشتنی را یک فرصت میدانم که خداوند در اختیار من قرار داده تا به بندگانش خدمت کنم.درواقع این خواست خود من بوده که به دیگران کمک کنم و مورد قبول قرار گرفته است اگر درست از آن استفاده نکنم هرلحظه ممکن است این فرصت از من گرفته شود‌.امیدوارم بتوانم سربلند از این آزمون خارج شوم


سلام دوستان الهام هستم کمک راهنمای یک همسفر،. مواد مصرفی مسافر من شیشه بود و الانم به شکر خدا ۵ سال آزاد و رها هستند۱-خدمت درجایگاه کمک راهنمایی چه گره هایی از درون شما باز کرده؟
بزرگ ترین گره ای که از من باز شده است اینکه بیشتر به درون خودم پی ببرم و سعی کنم اون ناخالصیها را لایه به لایه شناسایی کنم و امیدوارم بتوانم آنها را به حداقل برسانم

۲-درکنگره گفته میشود که کمک راهنمایی ادامه پروسه درمان است.کمک راهنمایی چه کمکی به فرد میکند؟
 در لژیون مشکلاتی از طرف رهجو عنوان میشود در همین پرسش و پاسخها نقطه تفکری در راهنما بوجود می آید و در پاسخ دادن به رهجو خود کمک راهنما هم نقاط تاریک درون خودش را پیدا میکند

۳-تفکر وبرداشت شما نسبت به جایگاه کمک راهنمایی چیست؟
یک فرصت ناب که خداوند سر راه انسان قرار میدهد.این فرصت به من داده شده است به جهت آموزش و خدمت


سلام مریم هستم کمک راهنمای یک همسفر.، با 22 سال تخریب وارد کنگره شدیم، آنتی xمصرفی، تریاک، شیره، متادون، حشیش، قرص، الکل، 14 ماه سفر کردیم به راهنمایی آقای علی کاظمی و راهنمای خودم خانم اعظم کاظمیان، در حال حاضر پنج سال و دو ماهه که آزاد و رها هستیم.


ا- خدمت در جایگاه کمک راهنمایی چه گره هایی از درون شما باز کرده؟
گاهی انسان با وجود آموزش و تغییر، ولی باز یکسری گره در زندگیش وجود دارد که باید کار خاص و بزرگی انجام دهد تا آن مورد حل شود.
من نیز بعد از سفر دوم، بسیاری از مشکلات و دغدغه هایم حل شدند و تقریبا به یک آرامش نسبی رسیدم، اما بعد از مدتی حس کردم مسافرم برگشت خورده، به خصوص که این زمان آزمون کمک راهنمایی بود، به شک خودم اعتنایی نکردم و امتحان دادم، در ادامه شک تبدیل به یقین شد و مسافرم حاضر نشد که دوباره سفر کند و از کنگره فاصله گرفت، اما من قبول شده بودم و نمیدانستم ادامه دهم یا نه، از طرفی می گفتم به رهجو بگویم من آمدم و نتیجه نگرفتم یا بگویم بیا، این در صورتی بود که ایمان به کنگره داشتم ولی مقداری هم ناامید شده بودم.  آقای مهندس در روز اهدای شال به نکته ای اشاره کردند که زندگی من با آن نکته دگرگون شد، ایشان گفتند:( هر چه را تجربه نکرده ای از رهجو توقع اجرا نداشته باش) این پیام یکسره در گوشم زمزمه می کرد و باعث شد دوباره از اول شروع کنم تمام درس ها را دوباره مرور و یادداشت کردم. اما معجزه وقتی صورت گرفت که من شروع به خدمت کردم، به طوری که اولین روز خدمت من مصادف شد با  حرکت دوباره مسافرم، همیشه این به یادم می ماند که خدمت به انسان ها در  تغییر تقدیر ما نقش به سزایی دارد.

۲- در کنگره گفته می شود که کمک راهنمایی ادامه پروسه درمان است. کمک راهنمایی چه کمکی به فرد می کند؟
راهنمایی که می خواهد با جان و دل به رهجو کمک کند، باید اطلاعاتش جلوتر و به روزتر باشد تا بتواند جواب پرسش های رهجو را بدهد، بنابراین هم باید مطالعه زیاد داشته باشد، هم این که دانسته هایش را اجرا کند تا تجربه بدست آورد و بفهمد این عمل درست یا غلط است. در جایی دیگر نیز یاد گرفتیم می توانیم با علم زیاد راه حل مشکلات خود را پیدا کنیم، پس کمک راهنما به علت به روز کردن اطلاعاتش و اجرایی کردن آن ها، صدرصد پروسه درمانش که همان رشد جهانبینی است، کامل می شود.

۳- تفکر و برداشت شما نسبت به جایگاه کمک راهنمایی چیست؟
 راهنمایی جایگاه بسیار زیباست که نمی توان آن را با هیچ چیز دیگری مقایسه کرد، یک راهنما خشم و عصبانیت را درون رهجو می بیند و می داند خشم چه ضربه هایی به صور پنهان رهجو می زند، پس به او کمک می کند از خشم دور شود تا به ترس قدرت ندهد و توانایی های رهجو از بین نرود، وقتی رهجو با آموزش ها توانست استعدادها و توانایی هایش را کشف کند، می تواند در ته اقیانوس غبار از الماس های درونش بزداید و به نوری تبدیل شود و همگی مثل باران بر زمین های لم یزرع ببارند و همه جا را آباد کنند، پوشال ها را از نی های خود برمی دارند و صدای زیبای عشق را به تمام جهانیان می رسانند، این جاست که باید گفت عشق به کلام نیست، عشق به ظاهر نیست، عشق به لمس و سخن نیست و.......
عشق یعنی گذشتن و رفتن و رفتن و رسیدن و باز ( گذشتن) و رها کردن....
(راهنما نیز  یعنی گذشتن و رفتن و رسیدن و دوباره گذشتن و.....) 
و به نظر من هیچ چیز، بالاتر و زیباتر  از درک این جمله نیست.

سلام آنتینا هستم کمک راهنمای یک همسفر۱- خدمت در جایگاه کمک راهنمایی چه گره ای از درون شما وا کرده است؟
همه ما دارای لایه های شخصیتی تودرتوی هستیم که هیچ کدام از لایه های زیرین آن را یا نمی بینیم یا نمی خواهیم ببینیم حتی از آن خبر نداریم که وجود دارند به هر حال این لایه ها همه جنبه‌های منفی نیستند و چه بسا در زیر این لایه های تو در تو جنبه های مثبت و منفی ما در زیر تلی از عدم شناخت و فراموشی قرار گرفته اند.
وقتی بخواهی در مورد موضوعی به دیگران توضیحی بدهی یعنی از مرحله پنهان بودن به مرحله نمایش داده شدن می رسد و ما در این جایگاه وجود خودمان را چکش‌کاری می‌کنیم. حالا دیگر وقتی لایه ها ورق ورق کنار رفتند هسته وجودی خود را بهتر می بینیم به تعبیری وقتی بخواهی در مورد یک لایه برای دیگری توضیح دهی قطعاً خودت باید شناخت بیشتری از آن داشته باشی تا بتوانی انتقال اطلاعات انجام دهی. و هرچه شناخت بیشتر یعنی رسیدن به خود، یعنی تعبیر تازه از وجود خودمان.
در حقیقت آرامش زمانی فرا می رسد که ما از وانمود کردن به غیر از آنچه هستیم دست برداریم. وقتی از ظرفیت‌های کامل درونی مان شناخت نداشته باشیم، اجازه دیدن این مواهب را از دست می‌دهیم. شناخت از خودم مهمترین گره زندگی من بود و خدا را شاکرم که در این راه قدم برداشتم.

۲- در کنگره گفته می شود که کمک راهنمایی، ادامه پروسه درمان است. کمک راهنمایی چه کمکی به فرد می کند؟
شاید در نظر اول درمان تعبیری از مسافران و مصرف کنندگی را در ذهن ما تداعی کند ولی وقتی عمیق تر نگاه کنیم می بینیم ما  همسفران نیز در پروسه درمان هستیم از ناآگاهی به خودشناسی. در سفر اول الفبای لایه‌ها را به ما یاد می دهند. چشممان می بیند گوشمان می شنود و کانال های ادراکی ما به مرور یکی یکی گشوده می شود و زمانی که به افتخار کمک راهنمایی نائل می شویم حالا دیگر باید چشم بصیرت پیدا کنیم و با گوش جان شنوا باشیم. پس عمیق تر می بینی و قوی‌تر می شنوی و برون داد این قضیه یعنی قدم برداشتن با گام های محکم تر. حالا دیگر یک کوله پشتی غنی تری داریم پس پروسه درمان هم سریع تر و بهتر انجام خواهد شد.

۳- تفکر و برداشت شما نسبت به جایگاه کمک راهنمایی چیست؟
اگر به کلمات جایگاه و کمک راهنمایی دقت کنیم. جایگاه، برای من احساس تعهد و مسئولیت را تداعی می کند و کمک راهنمایی می گوید همچنان رهرو راهی و باید به جلو بروی اما نه با کوله پشتی قبلی بلکه در این ایستگاه دوباره آن را خالی کن، بررسی و وارسی کن اضافه ها را دور بریز و بر اساس ادامه راحت توشه های غنی تری بردار و استوار به جلو برو.

 با تشکر از شما بزرگواران که همواره الگوهای بدون نقص هستید


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر زیبا چهارشنبه 24 اردیبهشت 1399 05:45 ب.ظ
باسلام وخدا قوت خدمت تتک کمک راهنمایان عزیز مصاحبتون فوقالعده بود وبسیار آموزنده بود آمزش گرفتم جایگاهتون گوارای وجودتون عزیزا
همسفر لیلا چهارشنبه 24 اردیبهشت 1399 02:01 ب.ظ
بسیار عالی وزیبا کمک راهنمایان محترم این جایگاه رو برای ما همسفران توصیف کردند، ونقطه عطفی شد ،برای ما سفر دومی ها برای برداشتن قدمهای محکم واستوار .
خیلی خیلی ممنون وتشکر بابت صحبتهای اموزنده شماعزیزان
وهمچنین خدا قوت خدمت کمک راهنمای محترم خانم اکرم عزیز.
همسفر الهام دوست محمدی چهارشنبه 24 اردیبهشت 1399 10:29 ق.ظ
سلام عرض ادب احترام خدمت کمک راهنمایان محترم خداقوت به همه شما عزیزان
همسفر مرضیه پهلوانی چهارشنبه 24 اردیبهشت 1399 08:59 ق.ظ
خداقوت خدمت کمک راهنمایان محترم از مصاحبه های شما بسیار آموختم خداقوت خدمت خانم فاطمه عزیز
زهرا۰ب سه شنبه 23 اردیبهشت 1399 12:49 ب.ظ
خداقوت وسپاس خدمت کمک راهنمایان محترم بسیار زیبا وآموزنده بود
خداقوت خدمت کمک راهنمای محترم خانم اکرم
همسفر زینب لژیون ۱۴ سه شنبه 23 اردیبهشت 1399 11:07 ق.ظ
دستهائی که خدمت می کنند ، مقدّس تر از لبهائی هستند که عبادت می کنند ...
خداقوت خدمت تمام راهنمایان عزیز و دوست داشتنی شعبه میرداماد بخصوص راهنمای گل خودم خانم فاطمه عزیزم
من ب داشتن شما راهنمایان عزیز میبالم ک چراغ راه ما شدین
وهمچنین خداقوت ویژه ب اسیسانت محترم و دوست داشتنی خانم سهیلا عزیز
همسفر فرح دوشنبه 22 اردیبهشت 1399 03:14 ب.ظ
خدا قوت خدمت کمک راهنمایان محترم،از مصاحبه زیباتون لذت بردم بسیار عالی بود، سپاسگزارم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic