به نام تک نوازنده ی گیتار هستی

خلاصه سی دی "(خاصیت کوه)"از استاد جهانبینی آقای امین

Image result for سی دی کوه اقای امین
انسانهایی که تبدیل به کوه می شوند .  به انسانهایی تبدیل می شوند که نام شان در تاریخ ماندگار می شود مثل  دانشمند بزرگ  انیشتین ، یا مانند کوههای بزرگ  مثل کوه اورست ، که بلند ترین کوه حهان است .

اگر انسان در زندگی فقط به فکر خودش باشد می شود خودخواهی، و اگر فقط به فکر دیگران باشد می شود قربانی 

در کتاب شریف زیاد آمده است که  خوب به طبیعت نگاه کنید و الگو بردارید . دوستی می گفت : کوه انرژی زیادی دارد . درست هم می گفت  وقتی به کوه می رویم سر حال می شویم و انرژی خاصی می گیریم . واین به دلیل آن است که کوهستان  سر شار از  انرزی های مثبت است .  اگر  چند کوه با ارتفاع زیاد کنار هم قرار بگیرند ، دمای هوای آن جا زیاد پایین  نمی رود به دلیل این که  در آنجا  نور خورشید بازتاب می یابد و گرمای آن  بین کوه ها پخش می شود . انسانهایی که در تاریکی قرار دارند. مانند اعتیاد ، وقتی تصمیم  می گیرند که درمان شوند  هنگامی که دور هم جمع میشوند برای درمان ، از یک دیگر نیرو می گیرند و بینشان بازتاب نیرو  و انرژی  صورت  می گیرد ، مانند بازتابی که در کوهستان است .  آب و هوا در کوهستان بسیار متفاوت است و مدام تغییر می کند .  کوه ها دارای خواص عجیبی هستند .(1) سر چشمه  منابع آب های شیرین دنیا از کوهستان است . اگر کوه ها از بین بروند  تمام رود ها و چشمه ها  خشک می شوند . (2) در  درون کره زمین ماده مذابی وچود دارد که حرارت ان بسیار زیاد است  اما به واسته پوسته زمین  ما این دما را احساس نمی کنیم . با تغییراتی که در این مواد صورت میگیرد، زمین لرزه به وجود می آید ، کوه ها سدهایی هستند  در برابر زمین لرزه کوه ها مانند میخ هایی هستند که پوسته را محکم نگاه داشته اند . (3) کوهستان باعث  میشوند که خشک ترین آب هوا  معتدل شود . در زاهدان وسط کویر و خشکی کوهی وجود دارد به نام تفتان  که آن منطقه را به بهشتی تبدیل کرده است . این کوه باعث شده در آنجا رودها و چشمه ها و باغ های زیبایی به وجود  آمده . (4) خاصیت دیگر این است که کوه ها مانند آهن ربا ابرها را جذب میکنند و به این دلیل مناطق کوهستانی خوش آب و هوا هستنداکنون می توانیم  انسان را به کوه تشبیه کرد . که سر به آسمان می گذارند . و در این صورت است که می توانند نزولات آسمانی  را دریافت کنند. برای تبدیل شدن انسان به کوه  مانند هر کاری زمان لازم است  البته  بالا بردن دانش و اگاهی نیز بسیار مهم میباشد .  هر گاه این مسیر  که خیلی سخت است اما ممکن  را طی کردیم  می شویم  کوه هایی که سر به اسمان  گذاشته اند و نزولات اسمانی را دریافت می کنند و آن  نزولات را در خود ذخیره می نمایند  تا در موقع لزوم  از ان به دیگران هم ببخشند .  مثل  ذخایر چشمه های جوشان و گوارایی که در  دل کوه ها وجود دارند و کم کم تبدیل می شوند به رود های خروشان .   که آن را بدون  منت در اختیار کل هستی می گذارند .  برای کل انسانها مسیر کوه  شدن باز و میسر است . انسانهایی که تبدیل به کوه می شوند .  به انسانهایی تبدیل می شوند که نام شان در تاریخ ماندگار می شود مثل  دانشمند بزرگ  انیشتین ، یا مانند کوههای بزرگ  مثل کوه اورست ، که بلند ترین کوه حهان است .  البته باید دانست که :            

  تکیه بر جای بزرگان نتوان زد به گزاف    مگر اثباب بزرگی همه اماده کنی 

اما ادامه ی این رشد نیاز به زمان دارد بعضی ها مثل تپه ی شنی هستند در یک کویر و هیچ علم و دانشی را دریافت نکرده اند .اما با علم و دانش و دریافت های آسمانی می توان در هستی رشد کرد مثل آموختن هنر ،اصوات ،اشعار،وووو...واین برای کسانی هست که  می خواهند ارتفاع پیدا کنند و تبدیل به کوهی شوند . 

 انسانها یکباره به کوه تبدیل نمی شوند ، بلکه باید پالایش را از خود و صور پنهان شروع نمود  تا کم کم بشوند تپه های کوچک آموزش و دانایی خود را آن قدر بالا ببرند  تا کم کم به کوه تبدیل شوند . و این کار ماننند تمام کارها خواسته قوی می خواهد. این خواست در هر انسانی وجود دارد  فقط باید ان را تقویت و هدایت کرد . انسان ها چیزی نیستند جز سعی و تلاش خودشان . همیشه باید از بزرگانی که با تلاش و صبر و دانش به آن جایگاه رسیده اند  الگو گرفت و آموخت . به جای قضاوت،تجسس،حسادت،کینه،نفرت و ... روی خودتان کار کنید . همان طور که یک درخت می تواند رشد کند و مفید باشد همان قدر هم یک بوته می تواند مفید باشد پس اگر انسان هم بخواهد می تواند به مرحله ای برسد که مثل یک کوه در آب و هوای خودش تاثیر گذار باشد و زمانی که یکسری مسائل را پشت سر گذاشت می تواند عظمت کوهستان را احساس کند .

پس جایگاه به تنهایی هیچ خاصیتی ندارد مگر بتوان در ان خدمت کرد امیدوارم تمام کسانی که خواسته ی تبدیل شدن در درونشان است  به کوه های سر به فلک رسیده  مبدل شوند که نیرو   و  انرژی های خود را به دیگران می بخشند .  دنبال جایگاه نباشید زیرا جایگاه به تنهایی خاصیتی ندارد . مهم این است  که در جایگاهی که قرار داریم بتوانیم به نوعی خدمت کنیم تا دیگران  و خودمان نفعی از ان ببریم .  در کنگره باید پیش نماز محبت باشد .  باید هر خدمتی که انجام می شود خالص و بدون چشم داشت باشد .  زیرا اگر این گونه نباشد ، همه چیز از تعادل خارج می شود، و اول از همه حال خودمان خراب می شود.
نگارنده:همسفر یگانه لژیون پانزدهم
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: سی دی های آقای امین دژاکام،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر الهام دوست محمدی چهارشنبه 20 فروردین 1399 09:09 ب.ظ
سلام خداقوت به خانم یگانه عزیزم موفق پیروز باشید
شنبه 16 فروردین 1399 11:41 ق.ظ
خدا قوت خدمت یگانه عزیز بسیار آموزش گرفتم تشکر از زحمت شما
شنبه 16 فروردین 1399 11:41 ق.ظ
خدا قوت خدمت یگانه عزیز بسیار آموزش گرفتم تشکر از زحمت شما
شنبه 16 فروردین 1399 11:41 ق.ظ
خدا قوت خدمت یگانه عزیز بسیار آموزش گرفتم تشکر از زحمت شما
شنبه 16 فروردین 1399 11:41 ق.ظ
خدا قوت خدمت یگانه عزیز بسیار آموزش گرفتم تشکر از زحمت شما
زهرا۰ب یکشنبه 10 فروردین 1399 11:35 ب.ظ
خداقوت خدمت خانم یگانه عزیز خیلی زیبا بودمن این سی دی روگوش نداده بودم ولی مشتاق شدم که این سی دی رو تهیه کنم ممنون از شما
خداقوت خدمت کمک راهنمای عزیزخانم فاطمه
همسفر لیلا یکشنبه 10 فروردین 1399 05:19 ب.ظ
تشکر از خانم یگانه عزیز ،خداقوت
خدا قوت خدمت کمک راهنمای بزرگوار خانم فاطمه
محبوبه .ا جمعه 8 فروردین 1399 07:17 ب.ظ
خدا قوت خدمت خانم یگانه عزیز عالی بود
تشکر از کمک راهنمای محترم خانم فاطمه عزیز
همسفر فرح جمعه 8 فروردین 1399 11:08 ق.ظ
خدا قوت خدمت یگانه عزیزم ،بسیار عالی
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic