مسافرم، اولین رهایی شیشه كنگره 60 اصفهان بود
پنجشنبه 1 اسفند 1398 ساعت 09:17 ق.ظ | نوشته شده به دست همسفر منا | ( نظرات )

مصاحبه‌ای ترتیب داده‌ایم با سرکار خانم ریحانه، تا بهانه‌ای باشد برای عرض تبریک دریافت شال دستیار دیدبان خانم آنی عزیز، این بزرگوار همسفر مسافر آقای زارع، مسافر ایشان با تخریب سال‌ها مصرف شیشه وارد کنگره شدند،توجه شمارا به این مصاحبه سراسر عشق جلب می‌کنم.

 

 به‌تازگی باخبر شدیم كه شما مفتخر به دریافت شال دستیار دیدبان شدید، لطف كنید حس و حالتان را نسبت به این جایگاه بیان كنید.

در مورد سؤال اول خیلی خیلی خداوند را سپاسگزارم بابت اینكه این خدمت نصیبم شد و از خداوند می‌خواهم كه به من در این جایگاه كمك كند كه واقعاً خدمتگزار خوبی برای كنگره باشم، من هر چیزی كه در زندگی‌ام به دست آوردم از كنگره بوده و هست و امیدوارم تا آنجایی كه جان در بدن دارم بتوانم در كنگره خدمت كنم.


 

تفكر و برداشت شما نسبت به جایگاه‌هایی كه تجربه كردید، چیست؟

تفكر در برداشت من در مورد جایگاه این است كه من در هر جایگاهی كه انتخاب شدم و شروع به خدمت كردم قبل از اینكه این جایگاه نصیبم بشود یك پروسه آموزشی گذراندم تا به این جایگاه رسیدم و در هر جایگاهی هم كه قرار گرفتم خود آن جایگاه دوباره یك پروسه آموزش بوده برای من كه بتوانم روزبه‌روز بهتر خودم را بشناسم و از عیب‌ها و معایب و ضد ارزش‌های خودم آگاه بشوم و از استعداد و توانایی‌های خودم آگاه بشوم و سعی كنم كه آن ضد ارزش‌هایی كه در درونم وجود دارد برطرف كنم و بتوانم استعدادها و توانایی‌هایی هم كه در درون من وجود دارد بیشتر شكوفا كنم و تلاش بكنم آن استعدادها و توانایی‌ها قدرتمندتر و قوی‌تر بشود.

 

در جایگاه‌هایی كه تا امروز قرار گرفتید، جنبه خدمت پررنگ‌تر بوده یا جنبه آموزش دیدن خودتان؟

من در هر جایگاه خدمتی قرار گرفتم هر دو جنبه خدمت و آموزش پررنگ بوده چیزی نبوده كه بخواهم بگویم من جنبه خدمت برایم مهم‌تر است یا جنبه آموزش، یعنی دقیقاً وقتی در جایگاه خدمت قرار می‌گیری باید آموزش ببینی و باید قبل از آن، آموزش‌دیده باشی تا بتوانی در جایگاه خدمت قرار بگیری مثل كسی كه از یك مقطع درسی بخواهد وارد مقطع درسی بعدی بشود، اگر قرار باشد از دبیرستان وارد دانشگاه بشود باید مقطع دبیرستان را خوانده باشد و آموزش‌دیده باشد و طی مراحلی بتواند وارد دانشگاه بشود یا اگر قرار باشد از مقطع لیسانس وارد فوق‌لیسانس بشود باید قبل از مقطع فوق‌لیسانس حتماً مقطع لیسانس را خوانده باشد، دقیقاً در كنگره هم همین اتفاق می‌افتد، یعنی كسانی كه در جایگاه قرار می‌گیرند باید از یك مقطع خدمتی گذشته باشند تا وارد جایگاه بالاتر بشوند، اگر قرار باشد جایگاه‌ها و مراحل خدمتی و آن پروسه را نگذرانده باشند، نمی‌توانند وارد جایگاه‌های بالاتر بشوند مثل‌اینکه سفر اولی بخواهد مرزبان بشود كه این نمی‌شود، باید سفر اولی مقطع سفر اول خودش را بگذراند و به رهایی برسد، زمان رهایی‌اش چند ماه بگذرد تا بعد بتواند در مقطع مرزبانی خدمت كند. پس دقیقاً هر دو جنبه برای من مهم است، هم جنبه خدمت برایم مهم است هم جنبه آموزش. اگر كه من بخواهم واقعاً خدمت گذار باشم، باید قبل از آن خدمت آموزش‌دیده باشم و حتی در پروسه آن خدمت جدیدم هم دوباره آموزش ببینم.

 

چه پیشنهادی دارید برای اینكه نمایندگی میرداماد روبه‌پیشرفت و پویایی برود؟

در شعبه میرداماد حركت همسفران خوب بوده و خداروشكر روبه‌پیشرفت هستند هر شعبه ایی كه آموزش را مدنظر بگیرد و در مسیر قوانین كنگره 60 حركت كند مطمئناً شعبه ایی موفق است.

 

در این دورانی كه در كنگره خدمت كردید آیا چالشی به‌غیراز اعتیاد را تجربه کرده‌اید؟ با این شكل چگونه برخورد کرده‌اید؟

مطمئناً انسان در زندگی‌اش باید پستی بلندی‌ها را بگذراند، تنها اعتیاد مشكل و یا چالش زندگی‌ها نیست، پس منم مطمئناً در زندگی شخصی خودم چالش‌های دیگری را گذراندم و یكی از چیزهایی كه خیلی به من كمك كرده در این چالش‌ها وادی پنجم است. وادی پنجم همیشه از سفر اولم كه شروع به سفر كردم و با وادی پنجم آشنا شدم تا آلان كه تقریباً حدود 10 سال است كه از كنگره آمدنمان می‌گذرد هنوز وادی پنجم به من كمك می‌کند. قسمت صبر وادی پنجم واقعاً خیلی به من كمك كرده و همیشه سعی كردم كه در مشكلات یا چالش‌هایی كه برایم پیش می‌آید این صبر را سرلوحه كار خودم بكنم.

صبر به چه معنا؟ صبر به معنای اینكه فرآیند زمان بگذرد و من در آن فرآیند زمان دانایی خود را بالاتر ببرم و سعی كنم قوی‌تر بشوم و این خیلی به من كمك كرد، یكی از چالش‌های كه در كنگره برای خود من پیش آمد كه یك مقطعی را می‌گذراندم و واقعاً هم برایم سخت بود هم در این پروسه خیلی آموزش گرفتم چون من جز افرادی بودم كه حتی در سفر اولم هم خدمت داشتم، یعنی یك گرم ده روز بودم كه به‌عنوان استاد جلسه انتخاب شدم و در طی سفرم همیشه در حال خدمت بودم یعنی هیچ وقفه بین خدمت‌های من نیو افتاده بود و بعد از رهایی بلافاصله مرزبان شدم و بعدازآن بلافاصله كمك راهنما شدم و بعد كمك راهنمایی یعنی هنوز سر لژیون بودم كه به‌عنوان اسیستانت شعبه سهروردی و امین گلی انتخاب شدم و زمانی كه اسیستانتی را تحویل دادم جایگاه خدمت نداشتم و به من گفتن شما باید چند ماهی استراحت كنی، این دور شدن از خدمت واقعاً برای من یك چالش بود؛ چون همیشه در جریان كار بودم و آلان باید كنار می‌ایستادم و نگاه می‌کردم و این خیلی برایم سخت بود با صبر خودم این مرحله را گذراندم؛ چون كنگره به جان من بسته است و موقعی كه به‌عنوان دستیار دیدبان انتخاب شدم و بعد از 6-7 ماه دور شدن از خدمت واقعاً این لحظه برایم لذت‌بخش بود، و این چالش را من با آموزش‌هایی كه در كنگره دیده بودم گذارندم.

 

کاربردی‌ترین نکته‌ای كه از دانش كنگره 60 آموختید، چیست؟

تمام آموزش‌های كنگره برای من كاربردی بودند و نمی‌توانم بگویم نکته‌ای در كنگره یاد گرفته باشم و به دردم نخورده باشد و تمام آموزش‌ها به من كمك كرده و هركدام از این آموزش‌ها در یك نقطه و در یك مرحله‌ای از زندگی من به من كمك كرده كه بتوانم به جلو بروم و نمی‌توانم انتخابشان كنم كه کاربردی‌ترینشان كدام است اما واقعاً در زندگی‌ام بخشیدن، عشق و محبت و صبر خیلی به هم كمك كرده و تمام آموزش‌های كنگره برایم كاربردی بوده، آموزش‌های كنگره مانند جعبه‌ابزار هستند یعنی هر ابزاری به یك كاری می‌آید.

 

بزرگ‌ترین عامل برای ماندگاری شما در كنگره 60 چه بود؟

بزرگ‌ترین عامل برای ماندگاری من در كنگره، دیدی است كه من نسبت به كنگره 60 دارم. كنگره 60 در یك مقطعی از زندگی من باز شد كه واقعاً از زندگی كردن ناامید بودم و هیچ راه گریزی برای نجات پیدا نمی‌کردم، در آن مقطع در زندگی من كنگره 60 نمایان شد و واقعاً طالب كمك بودم و كنگره دست مرا گرفت و مرا بلند كرد. در كنگره 60 من عشق و محبت را دیدم و كسانی را دیدم كه هیچ نسبت خونی با من نداشتند و مرا بامحبت در آغوش می‌گرفتند هیچ آشنایی با من نداشتند اما تجربیات زندگی‌شان را در اختیار من قرار می‌دادند. من در كنگره عشق و محبت را با تمام وجودم احساس كردم و این شرایط و یادآوری این شرایط همیشه باعث می‌شود كه من هم سعی كنم در كنگره به كسانی كه احتیاج به عشق و محبت دارند، عشق و محبت بورزم و این همیشه خیلی برایم مهم بوده، و یكی از عوامل ماندگاری من در كنگره مسافر عزیزم بوده، مسافر من جز اولین كسانی بود كه در كنگره مصرف‌کننده شیشه بود و اولین رهایی شیشه كنگره 60 اصفهان بود، اوایلی كه ما به كنگره می‌رفتیم مسافر من جز اولین نفرهایی بود كه در كنگره حضور داشت برای گرفتن خدمت و همیشه یادم است صندلی اول كنگره می‌نشست. همیشه سعی كردم قدم‌به‌قدم در كنارش حركت كنم و فكر می‌کنم یكی از قوی‌ترین عوامل برای ماندگار بودن من در كنگره باشد و همیشه در هر جایگاهی كه من قرار می‌گرفتم كسی كه خیلی به من كمك می‌کرد و پشت‌وپناهم بود و قوت قلب به من می‌داد و همیشه ساپورتم می‌کرد آقای زارع بود و دوست دارم همین‌جا از ایشان تشكر كنم؛ چون همیشه به من كمك می‌کرد حتی این چند ماهی كه خدمت نداشتم و بااینکه او خدمتگزار بود و هفته آیی چند جلسه باید به شعبه (میبد) می‌رفت خیلی به من كمك كرد كه من بتوانم خودم را جمع‌وجور كنم و در كنگره حضورداشته باشم حتی اگر خدمت ندارم، از این بابت خیلی ازش ممنونم و یكی از مهم‌ترین عامل‌ها حركت خوب مسافرم بوده.

 

من به‌عنوان یك همسفر چه‌کار كنم تا با همان شور و شوق اولیه در كنگره ادامه سفر بدهم؟

به نظر من اگر منِ همسفر در جریان آموزش باشم و حركت خودم را انجام بدهم آن شور و شوق در من به وجود می‌آید و مثل یك رودخانه ایی كه در حال جوش و خروش است و به سمت اقیانوس میرود، یك هدفی دارد كه به آن اقیانوس برسد. شما هرچقدر از اقیانوس آب بردارید از آن آب كم نمیشود و در كنگره هم آنقدر منابع اطلاعاتی و آموزشی وجود دارد كه هرچدر كه شما آموزش ببینی بازهم چیزهایی هست كه باید شما یاد بگیرید و همین‌که من بدانم كه قرار است چیزهای زیادی در كنگره یادم بگیرم و همین‌که هدفم این باشد كه خدمتگزار باشم در كنگره مطمئناً از آن شور و شوق اولیه نمی‌افتم.

تهیه مصاحبه: کمک راهنماهمسفر اکرم
عکاس و نگارنده: همسفر منا لژیون چهاردهم
نمایندگی: میرداماد اصفهان


 

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر مریم برزه کار شنبه 10 اسفند 1398 03:00 ب.ظ
خدا قوت خانم ریحانه عزیز.حصور شما خدمتگزاران به ما دلگرمی میدهد تا قدمهایمان را برای خدمت محکمتر برداریم.موفق باشید
مریم سه شنبه 6 اسفند 1398 10:14 ق.ظ
سلام و احترام خدمت خانم ریحانه عزیزم.تبریک میگویم.
با تشکر از خانم اکرم عزیزم.خدا قوت
همسفر اکرم ب جمعه 2 اسفند 1398 10:21 ب.ظ
بزرگ‌تری"ن عامل برای ماندگاری من در كنگره، دیدی است كه من نسبت به كنگره 60 دارم"
عرض ادب و احترام خدمت خانم ریحانه عزیز، از صحبت های شما بسیار آموزش گرفتم عالی بود. ممنون که اجازه دادید مصاحبه ای با شما پیشکسوت عزیز داشته باشم. از اینکه شما را در جایگاه دستیار دیده بان می بینم بسیار خرسندم و خوشحالم از اینکه قرار است بیشتر از شما بیاموزم امیدوارم دستان خداوند همیشه در دستانتان باشد
خدا قوت فراوان خدمت خانم مونای عزیز که به دلیل مشکلی که برایم پیش آمد زحمت تایپ بر گردن ایشون افتاد. امیدوارم بهترین های خداوندی نصیبتون بشه
زهرا۰ب پنجشنبه 1 اسفند 1398 09:33 ب.ظ
تبریک ویژه خدمت دستیار دیده بان خانم ریحانه عزیزم از خداوند برایتان بهترینها راخواستارم از صحبتهای زیبایتان بسیار انرژی گرفتم ممنون از شما
خداقوت خدمت کمک راهنما ارجمند خانم اکرم عزیز وخانم منا

همسفرالهام دوست محمدی پنجشنبه 1 اسفند 1398 06:59 ب.ظ
عرض سلام وخدا قوت به خانم ریحانه عزیزانشاالله همیشه موفق وپیروز باشید
محبوبه .ا پنجشنبه 1 اسفند 1398 02:32 ب.ظ
تبریک خدمت دستیار دیده بان خانم ریحانه عزیز و ارزوی بهترین ها برای شما بزرگوار
خدا قوت خدمت کمک راهنمای محترم خانم اکرم عزیز و خانم منا عزیز
زهرا همسفر محسن پنجشنبه 1 اسفند 1398 10:55 ق.ظ
خدمت دستیار دیده بان سرکار خانم ریحانه تبریک عرض میکنم امیدوارم در همه مراحل زندگیتان موفق و پیروز باشید
هسفر فاطمه کیقبادی پنجشنبه 1 اسفند 1398 09:08 ق.ظ
سرکار خانم ریحانه عزیز ممنون و سپاسگزار هستیم بابت وقت پر ارزشتان که در اختیار ما قرار دادید بسیار تا بسیار از صحبت های شما لذت بردم و خدا را شکر که ما همسفران سعادت پیدا کردیم ، از تجربیات و پیام های سراسر عشق شما استفاده کردیم،ممنون مصاحبه زیبای بود با تشکر از کمک راهنمای محترم خانم اکرم و همسفر منا عزیز بابت تایپ
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو