کارگاه آموزشی خصوصی همسفران،روزهای دوشنبه 98/11/7
دوشنبه 7 بهمن 1398 ساعت 11:04 ب.ظ | نوشته شده به دست همسفر فاطمه ک | ( نظرات )
جلسه دهم از دوره شانزدهم، سری کارگاههای آموزشی خصوصی کنگره 60؛ نمایندگی میرداماد،به استادی دستیار دیدبان محترم خانم مرجان و نگهبانی همسفر پری و دبیری همسفر سمیرا با دستور جلسه «نظم، انضباط و احترام»،تجلیل و تقدیر از کمک راهنمای محترم خانم مریم اسلامی" در روز دوشنبه مورخ 98/11/7 ساعت 15آغاز به کار نمود.


همسفران که درمان اعتیاد ندارند برای خودشان و برای یادگرفتن قوانین زندگی اینجا هستند و حضور دارند و اگر کسی تشنه باشد و این خواسته را با تمام وجودش و با تمنای دل بخواهد قطعاً تمام قوانین ، نظم و انضباطی را که بر این سیستم حاکم است می‌پذیرد.

سخنان استاد

دستور جلسه هفتگی نظم ، انضباط و احترام است و همان‌طور که می‌دانید این دستور جلسه از سه واژه‌ای تشکیل‌شده که تک‌تک اعضای کنگره 60 از سفر اول گرفته تا سفر دوم ، بقیه خدمتگزاران و همه کاملاً برایشان این سه واژه ملموس است به خاطر اینکه دارند با چشم خودشان می‌بینند که در گوشه گوشه‌ی هر شعبه از هر نمایندگی از کنگره 60 این سه واژه حکم فرماست و کاملاً می‌توانند حس کنند. خوب اگر ما بخواهیم در مورد نظم و انضباط صحبت کنیم اینجا ، کنگره 60 جای کسانی است که واقعاً تشنه‌اند . تشنه‌ی درمان هستند ، تشنه‌ی رسیدن به خواسته‌های معقولشان هستند . چون همسفران که درمان اعتیاد ندارند برای خودشان و برای یادگرفتن قوانین زندگی اینجا هستند و حضور دارند و اگر کسی تشنه باشد و این خواسته را با تمام وجودش و با تمنای دل بخواهد قطعاً تمام قوانین ، نظم و انضباطی را که بر این سیستم حاکم است می‌پذیرد. یعنی اگر بخواهیم یک حساب سرانگشتی بکنیم کسانی که نمی‌توانند در کنگره بمانند و از این شرایط استفاده کنند ، چه افرادی که مسافر هستند و چه افرادی که همسفر هستند این‌ها کسانی هستند که می‌توانیم بگوییم هنوز خواسته‌شان به آن حد اعلی نرسیده که بتوانند از همه‌چیز بگذرند  و تمام آن مسائلی را که اینجا مطرح می‌شود ، چه در شعبه و چه در لژیون توسط کمک راهنما بتوانند بپذیرند و به آن عمل کنند. پس موفقیت از آن‌کسانی است که تسلیم باشند در برابر هر آنچه اینجا گفته می‌شود و هرکسی هر کاری که دارد مشغول آن کار باشد. باز تأکید می‌کنم .

اگر سفر اول است مشغول باشد و برنامه‌هایی که در این سفر باید انجام دهد را انجام دهد و اگر سفر دوم است برنامه‌ریزی کند برای آنکه خدمت خود را به بهترین شکل انجام دهد، مرزبان به همین شکل و راهنماها ، اسیستانت ، نگهبان و کلیه‌ی کسانی که در کنگره هستند باید یاد بگیرند که به‌واسطه‌ی این نظم و انضباط و برای اینکه در این‌وآن خللی وارد نشود هرکدامشان باشد سرشان به کاری باشد که به عهده‌ی اوست و وظیفه‌ای که به عهده‌دارند و به هیچ‌گونه کار دیگری وارد نشوند که به قول فرمایش آقای مهندس این‌که ما این نظم و انضباط راداریم در کنگره و این دیسیپلین که بر این کنگره و این سیستم حاکم است به جهت این است که هرکسی حد خودش را می‌داند و تمام تلاشش را می‌کند که آن حد را حفظ کند و خدایی نکرده از آن حد تجاوز نکند. خوب این‌یک مطلب خیلی مهم است ، یک موضوعی را آقای امین در موردش صحبت می‌کردند و می‌فرمودند که دانشگاه هاروارد دانشگاهی است که همیشه محصولات خوبی دارد  یعنی فارغ‌التحصیلان این دانشگاه از کسانی هستند که فکر می‌کنم حدود 40 جایزه‌ی نوبل برده‌اند  و 36 مدال المپیک و جهانی برده‌اند و ایشان تأکید می‌کردند  که علت این‌همه موفقیت و محصولات خیلی خوب که از این دانشگاه بیرون آمده و شاهد همچنین موفقیت‌هایی هستیم به خاطر نظم و دیسیپلینی است که آن دانشگاه دارد یعنی این‌که اینجا دانشجو اگر که بیشتر از 2 جلسه غیبت داشته باشند کلاً از دانشگاه اخراج می‌شوند و غیبت موجه و غیرموجه هم ندارند و این‌چنین نظم و راستگی قاعدتاً نتیجه‌اش محصولاتی است که هرکدام برای خود دانشمندی هستند و 40 جایزه‌ی نوبل کم نیست که ما آلان در کشورمان یک جایزه نوبل هم نداریم .اما یک دانشگاه است و 40 جایزه‌ی نوبل! خوب پس سخت‌گیری‌هایی که می‌شود و این دیسیپلینی که حاکم است بر کنگره فقط و فقط به جهت این است که خودمان بتوانیم از پس مسائل و وظایفی که به عهده ما گذاشته‌شده برآییم و بتوانیم به بهترین شکل نقش‌هایمان را یاد بگیریم آموزش‌ها را بگیریم و نهایتاً محصول نیکویی بشویم هم برای خودمان و خانواده خودمان و هم برای راهنما و لژیون و از همه مهم‌تر برای کنگره چون راهنماها که برای خوشان شاگرد تربیت نمی‌کنند ، برای کنگره تربیت می‌کنند و اما احترام هم دقیقاً مطلبی است که در سایه و پرتو آن نظم و انضباطی که در کنگره وجود دارد خواه‌ناخواه برای افرادی که پیرو آن نظم و انضباط هستند و مقید هستند به آن نظم و انضباط، بازهم تأکید می‌کنم در هر جایگاهی که باشند این قضیه می‌طلبد که احترام را هم برای خودشان درواقع احترام را به‌واسطه‌ی آن نظم و انضباط به دنبال خواهد داشت یعنی آدم‌ها مجبور می‌شوند که به افرادی که این‌قدر مقید هستند به قوانین و نظم و انضباط احترام بگذارند و این چیزی است که هر کس برای خودش فراهم می‌کند . آقای مهندس هم در فرمایشات روز چهارشنبه‌ی خود این قضیه را تأکید کردند که هرکسی خودش هست که تعیین می‌کند که افراد دیگر به او احترام بگذارند یا نگذارند. خیلی خوشحالم که در سیستمی هستم که تک‌تک افراد حیطه وظایف مشخصی دارند و هیچ‌کس در کار دیگری سرک نمی‌کشد برای اینکه همچنین قضیه‌ای ما را به حاشیه می‌راند و باعث می‌شود که نتوانیم کاری را که به عهده‌ی ما است به بهترین شکل انجام دهیم و اگر کسی نتواند این کار و وظایفش را به‌خوبی انجام دهد قطعاً می‌زد به جاده خاکی و وارد مسائل و شرایطی می‌شود که خواه‌ناخواه دستش را از این سیستم و این‌همه آموزش و این مکان بسیار مقدس کوتاه خواهد کرد.

اما در مورد دستور جلسه‌ی دوم که جشن تجلیل کمک راهنمای محترم خانم مریم عزیز است:
من صمیمانه به ایشان تبریک می‌گویم و خوشحالم که به این واسطه امروز در جمع شما عزیزان بزرگوار حضور دارم . من خاطرم هست که زمانی که خانم مریم تشریف آوردند که خیلی بعد از رهایی مسافرشان بود و درواقع از سفر دوم مسافرشان حضور پیدا کردند در کنگره و عین تک‌تک ما که حال خوشی نداشتیم ایشان هم با همان شرایط حضور پیدا کردند اما چیزی طول نکشید که تلاششان را کردند ، از آموزش‌های ناب کنگره استفاده کردند و آن‌ها را یکی‌یکی به کار گرفتند و این را در رفتارشان و حتی در صحبت کردنشان حتی در تعداد زنگ‌هایی که من می‌زدند متوجه شدم که رشد خیلی خوبی کرده‌اند و در ادامه خدمتگزار شدند و این خیلی حرکت قشنگی بود و برای تک‌تک ما آدم‌ها این مهم است که آنچه را که خودمان به دست آورده‌ایم حتماً در اختیار دیگران بگذاریم . به‌واسطه‌ی خدمتی که برای آن‌ها انجام می‌دهیم و این شیرین‌ترین بخش ماجراست .
تمام انسان‌هایی که در دنیا زندگی می‌کنند اگر که فکر کنند یا در یک اشل کوچک‌تر ، در جزیره خودمان، در کنگره در نظر بگیریم ، در کشور خودمان در نظر بگیریم هیچ‌وقت و هیچ‌وقت نباید تصور کنیم که جایگاهی  بر ای ما خوشبختی می‌آورد و فکر کنیم اگر ما این جایگاه را گرفتیم دیگر خوشبخت‌ترین فرد ان محیط ، منطقه یا شهر یا کشور هستیم . نحوه‌ی عملکرد ما در هر جایگاه جوری که ما خدمت می‌کنیم برای اینکه نیازهای دیگران را برآورده کنیم و در مقابلش خواه‌ناخواه نیاز خودمان هم برآورده می‌شود این است که خوشبختی و حال نیکویی برای ما رقم می‌زند. این‌که آقای امین می‌فرمایند: که نیاز ما در دل دیگران و نیاز دیگران در دل ماست این را باید همیشه در نظر داشته باشیم . من به‌عنوان یک کمک راهنما سر لژیون می‌نشینم و مسائلی را مطرح می‌کنم که ممکن است حتی نیاز خودم باشد .


رهجویی که به من مراجعه می‌کند صحبت می‌کند سؤال می‌کند و من راهنمایی‌اش می‌کنم با توجه به آنچه خودم تابه‌حال انجام داده‌ام و به نتیجه رسیده‌ام و آموزش‌هایی که گرفته‌ام ، به رهجو انتقال می‌دهم و در این تبادل اطلاعات و تبادل و انتقال این راهنمایی‌ها و اطلاعات و آموزش‌ها چه‌بسا نیاز خود راهنما هم برطرف می‌شود و این اتفاق در خانم مریم افتاد و از وقتی‌که کمک راهنما شدند و بایستی وظایفشان را به‌عنوان یک کمک راهنما انجام می‌دادند شاهد رشد بیشتری از ناحیه ایشان بودم و این را قشنگ می‌توانستم ببینم در رفتارشان ، کردارشان و حتی نحوه‌ی صحبت کردنشان که تغییر کرد. نقششان به‌عنوان یک همسر ، نقش بسیار بهتر و پررنگ‌تری شد و این نشان می‌دهد که ایشان از این فرصت دوره کمک راهنمایی که در اختیارشان بود به بهترین شکل استفاده کردند .

در ادامه رهجوهایی از لژیون ایشان به‌عنوان رهجوهایی که در کنگره خدمتگزار بودند خارج شدند و دارند به خدمتشان ادامه می‌دهند و من صمیمانه به ایشان تبریک میگویم و امیدوارم که این آغاز برایشان یک آغاز دوباره و آغازی بسیار زیبا باشد همان‌طور که تابه‌حال حتماً این زیبایی را تجربه کرده‌اند و به آقای مهندس تبریک می‌گویم به خاطر این‌که اول‌ازهمه به ما اجازه دادند که در خدمتشان باشیم ، خدمتگزار باشیم در کنگره 60 حالا هرکداممان به هر نحوی . امیدوارم که قدر این اتفاقات بسیار زیبایی که در زندگی همه‌مان افتاده و ان‌شاءالله در ادامه می‌افتد را بدانیم و از آن‌ها نهایت استفاده را بکنیم که تک‌تک انسان‌هایی که روی زمین هستند برای آموزش و خدمت پا به این هستی گذاشته‌اند و چیزی جز این نیست و این را ما کاملاً داریم در کنگره درک می‌کنیم ،  تبریک میگویم خدمت ایشان مجدد در خدمت خانواده محترمشان ، همسرشان و فرزندانشان ، خدمت آقای مهندس و خانم آنی عزیز و برایشان آرزوی موفقیت می‌کنم.

 مشارکت همسفران

مشارکت همسفر افسانه

من از وقتی‌که شعبه میرداماد تشکیل شد و وارد کنگره شدم در کنار خانم مریم و لژیون خانم مریم بودم که ایشان اسطوره صبر و استقامت و محبت و مهربانی  بودند و حکم مادر را برای من دارند و امیدوارم در جایگاه‌های بالاتر ایشان را ببینم  و هم‌چنین حسی رادارم که در شب عروسی می‌خواهم از مادرم دور شوم و حتماً دوباره این مادر یا کمک راهنمایم را خواهم دید برای ایشان بهترین‌ها را آرزو دارم.

مشارکت همسفر زهرا :

خدا قوت راهنمای عزیزم بابت ۴ سال خدمت از جان‌ودل که هرچه دارم از خانم مریم عزیزم است هرگز نمی‌توانستم در جمع باشم گوشه‌گیر بودم و وقتی‌که وارد لژیون شدم مرا متوجه خودم کردند و توانستم خوبی‌های خودم و مسافرم را دیدم که امیدوارم خیروبرکت آن در زندگی‌شان باشد.


 

مشارکت همسفر فیروزه :

این روز قشنگ را به خانم مریم عزیز تبریک می‌گویم که بهترین روزهای زندگی‌ام را در کنار خانم مریم بودم و بهترین‌ها را برای ایشان آرزومندم و دستشان را می‌بوسم
در ادامه جلسه معرفی کمک راهنمای تازه واردین که به تازگی از دستان پر از مهر آقای مهندس شال دریافت نموده اند و بستن پیمان نمادین توسط دستیار دیدبان محترم سرکار خانم مرجانپیام سفر دومسخنان کمک راهنما همسفر مریم:

سپاس‌گزارم از خانم مرجان و همه بچه‌های که مشارکت کردند و لطف داشتید به من و خدا رو شکر می‌کنم که  به من فرصت داد که این چهار سال تجربه کنم و آموزش بگیرم خیلی فرصت خوبی بود و خیلی چیزها یاد گرفتم و لذت بردم خدا را شاکرم که تونسته باشم و خوشحال میشم که حتی اندازه  سرسوزن  به کسی  کمک کنم و گره‌ای از کسی بازکنم چون ما اینجا آموزش می‌گیریم برای خودمان  که ارتقاء پیدا کنیم و جهان‌بینی رو بالا ببریم و اخلاقمان رو بهبود بدیم و این‌که خدمتی هم انجام داده باشیم، خداوند توفیق خدمت به بندگانش رو به هرکسی نمی‌دهد انشا الله تک‌تک تون این جایگاه رو تجربه کنید که خانم مرجان به تعبیری دارند که همیشه می‌گفتند ما واقعاً خوشحال می‌شویم این جایگاه رو تجربه کنید  اگر شما بدونید که شما چه جایگاهی را، این‌رو برای بچه‌های میگویم که می‌خواهند کمک راهنما شوند و این توفیق نصیب آن‌ها شود بدانید این جایگاه چه جایگاهی است و بدانید چه‌کار عظیمی رودارید انجام می‌دهید، این جایگاه رو دست‌کم نگیرید و بقیه بچه‌های که قرارِ کمک راهنما  بشوند یا دوستان عزیزی که در جایگاه کمک راهنمای خدمت می‌کنید فرصتش رو غنیمت بدانید استفاده کنید و بهترین‌ها رو برای همچون آرزو دارم و حلال کنید بالاخره ما همه تو مسیر عبور از تاریکی و به‌طرف روشنایی هستیم و وقتی وارد کنگره  می‌شویم تو صراط مستقیم قرار می‌گیریم که البته نیروهای تاریکی بیکار ننشستن ممکن است حسادت ، منت ، ترس حالا هر چیز سراغمان بیاید  و ممکن است جایی من حرفی زده باشم  یا کاری که نباید انجام داده باشم  که انجام دادم حلالم کنید ببخشید هرجایی هستید شاد و آرامش داشته باشید و خدا را شکر کنید که  اینجا را پیدا کردید چون اینجا به نظر من بهترین جا برای رهایی از ضد ارزش‌ها و این ناآرامی‌ها که تو زندگی‌مان هست و در آخر از آقای مهندس حسین دژاکام  تشکر بکنم  بینان گذار کنگره 60 که این فرصت رو به من  دادند و این فرصت طلایی رو در اختیار من گذاشتند که بتوانم  که این جایگاه را تجربه کنم و آموزش‌های زیادی برایم داشت و از خانم آنی و خانواده گرامی جناب آقای امین،  از خانم مرجان عزیز تشکرمی کنم و کنگره رو رها نکنید و امیدوارم بمونم و خدمت‌های دیگری را انجام بدهم.

نگارنده:همسفر الهام از لژیون پنجم
عکاس:کمک راهنمای محترم خانم اکرم


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی خصوصی همسفران،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
چهارشنبه 9 بهمن 1398 08:24 ب.ظ
باعرض تبریک خدمت همسفران که شال کمک راهنمای تازه واردین راگرفتن به ویژه همسفر خودم
همسفر نجمه چهارشنبه 9 بهمن 1398 07:45 ب.ظ
سلام و خدا قوت خدمت استاد عزیز و ارجمند خانم مرجان عزیز بابت مطالب و آموزشهای پر بارتون سپاس.
خدا قوت خدمت خانم مریم انشالله در جایگاه بالاتر بدرخشید.
خدا قوت خدمت خانم الهام عزیزم.
خدا قوت خدمت خانم اکرم عزیزم.
چهارشنبه 9 بهمن 1398 06:14 ب.ظ
عرض ادب و احترام چقدر لذت بردم ازارامشی ک تو وجود و چشمای قشنگ خانم مرجان بود و از حرفاش واقعا آموختم
محبوبه .ا چهارشنبه 9 بهمن 1398 04:57 ب.ظ
با عرض سلام و خیر مقدم خدمت دستیار دیده بان و استاد عزیز خانم مرجان تشکر از حضور گرم و با محبت شما
خدا قوت خدمت همه خدمتگزاران عزیز
مسافر. محمد جواد چهارشنبه 9 بهمن 1398 11:10 ق.ظ
با آرزوی جایگاه های بالاتر و روز های خوش برا شما خانم مریم
همسفر اکرم ب چهارشنبه 9 بهمن 1398 06:58 ق.ظ
خانم مرجان عزیز خیر مقدم عرض می کنم خدمت شما، شعبه میرداماد رو با حضورتون زیبا و منور کردید. از سخنان نابتون هم بسیار استفاده کردیم، سپاس از شما. خدا قوت و تبریک خدمت شما بابت پرورش چنین رهجویی. صمیمانه دوستتان داریم... امیدوارم بهترین های خداوندی نصیبتان شود
خانم مریم عزیز خدا قوت و تبریک فراوان خدمت شما و امیدوارم در جایگاههای بالاتر شما را در حال خدمت ببینیم
خدا قوت فراوان خدمت خانم الهام عزیز بابت تایپ مطلب
خدا قوت و سپاس فراوان خدمت مدیروبلاگ کمک راهنمای محترم خانم فاطمه عزیز
همسفر مهسا لژیون ۱۵ چهارشنبه 9 بهمن 1398 12:41 ق.ظ
خدا را شاکرم توفیق داشتم در این جلسه حضور داشته باشم و از فرمایشات استاد محترم خانم مرجان عزیز آموزش بگیرم
همسفر الهام از لژیون۵میرداماد سه شنبه 8 بهمن 1398 03:00 ب.ظ
سلام‌خدا قوت به خانم مرجان عزیز خیلی مطالب زیبا وآموزنده بود خداراشکر که ما اساتیدی چون شما داریم وخداقوت به خانم مریم عزیزم انشاالله همیشه موفق پیروز باشید وشما رادر جایگاههای بالا تر ببینیم
زهرا۰ب سه شنبه 8 بهمن 1398 10:27 ق.ظ
خداقوت وخیرمقدم خدمت استاد بزرگوار خانم مرجان عزیزم خدارا شکر میکنم که باردیگر در کنار شما وآموزشها ی خوبتان بودم
خداقوت خدمت نگهبان ودبیر محترم
خداقوت خدمت خانم الهام عزیزم بابت انعکاس خوبشان پایدار باشید
خداقوت خدمت کمک راهنما محترم خانم اکرم عزیزم بابت تصاویر زیبایشان
زهرا۰ب سه شنبه 8 بهمن 1398 10:27 ق.ظ
خداقوت وخیرمقدم خدمت استاد بزرگوار خانم مرجان عزیزم خدارا شکر میکنم که باردیگر در کنار شما وآموزشها ی خوبتان بودم
خداقوت خدمت نگهبان ودبیر محترم
خداقوت خدمت خانم الهام عزیزم بابت انعکاس خوبشان پایدار باشید
خداقوت خدمت کمک راهنما محترم خانم اکرم عزیزم بابت تصاویر زیبایشان
همسفر زینب لژیون ۱۴ سه شنبه 8 بهمن 1398 09:38 ق.ظ
خدا قوت ب همه ی دوستان محبت شعبه ی میرداماد خانم مرجاان عزیززم ب خودم میبالم ک در جلسه ی شما حضور داشتم و من حس عالی نسبت ب شما داشتم
و خداقوت ب خانم مریم عزیز(پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است)انشالله موفق و موید باشین
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو